Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Úterý 27. 10. 2020 svátek má Šarlota, Zoe

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Hudba - Zahraniční
88
Michal M.
Jakub P.
Simon K.
Viktor Kniš
AdamDonoval
8. srpen 2015, 21:01
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

TOP 10: Vybrali jsme nejočekávanější hudební alba zbytku roku 2015

Rok 2015 je na kvalitní hudební releasy bohatý. Některé už máme za sebou, ale na některé ještě stále netrpělivě čekáme. Jaké jsou nejočekávanější alba zbytku roku podle naší redakce? Ne, není to jen rap.

Michal M.
Jakub P.
Simon K.
Viktor Kniš
AdamDonoval
8. srpen 2015, 21:01
TOP 10: Vybrali jsme nejočekávanější hudební alba zbytku roku 2015
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
88
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Fanouškové hudby si tento rok přijdou na své. I když jsme už za jeho polovinou, během které se ven dostalo mnoho kvalitních alb, vzpomeňme například Kendrickovo To Pimp a Butterfly, A$AP Rockyho A.L.L.A. nebo Jamieho xx a jeho debut In Colour nebo 16 let očekávané album Dreho, ale mnoho kvalitního materiálu je stále před námi. Proto jsme se u nás v redakci rozhodli, podobně jako jsme to udělali s českými a slovenskými rapovými deskami, sestavit seznam těch, dle nás, nejočekávanějších projektů, které by měly vyjít do konce roku 2015. Do diskuze se zapojili redaktoři s různým vkusem, aby byl výběr poskládán z co nejširšího spektra žánrů. Čekej pop, rap, r'n'b, ale i něco alternativního. Do úvahy se braly jak domácí, tak i zahraniční nosiče, hlavní bylo, že se o nich mezi lidmi mluví. Jak naše debaty dopadly, se dozvíš níže. Bez pořadí.

 

 

Disclosure - Caracal 

TOP 10: Vybrali jsme nejočekávanější hudební alba zbytku roku 2015

 

Bratrské producentské duo vykatapultovalo jejich debutové album Settle do sféry komerční hudby. Jde však o kvalitní uk-garage, který neobešel ani alternativněji laděné české či slovenské festivaly. Po prvním albu mají bratři Howardové co dokazovat a při tvorbě alba Caracal museli cítit velký tlak. Dle prvních dvou singlů, na které si pozvali Gregory Portera (Holding On) a Sama Smitha (Omen), však můžeme říci, že se to do jejich hudby přetavilo ve velmi pozitivním smyslu a opět půjde o jedno z nejlepších elektronických alb roku. Musíme je pochválit i za výběr hostů - na albu se objeví ta správná kombinace zkušených hudebníků a vycházejících talentů. Nemůžeme nevzpomenout dávněji avizovaný track s Lorde, spolupráci s Kwabsem nebo otevírací track s The Weekndem. Všechny hosty a kompletní tracklist alba najdete tady. Zajímavý je i koncept postupného odhalování vizuálů, které nakonec dohromady zformují jeden příběh. Dohromady se na albu bude nacházet 11 skladeb a dočkáme se ho 6. září. Už jen měsíc.

 

 

 

Drake - Views From the 6

TOP 10: Vybrali jsme nejočekávanější hudební alba zbytku roku 2015

 

Postava hip-hopu, které patří tento rok? Tou je rozhodně i maskot Toronta, Drake. V únoru nečekaně dropnul úspěšný mixtape/album If You're Reading This It's Too Late, přičemž jeho produktivita od té doby příliš neklesla. Nové songy a remixy vypouští do světa poměrně často, samozřejmě i díky beefu s Meek Millem. Na jednu věc však netrpělivě čekáme - album Views From the 6. Drizzymu se až na pár leaků daří držet všechno podstatné info pod zámkem, jelikož i to, co pronikne na veřejnost, není oficálně potvrzeno. Víme ale, že deska vyjde na Apple Music a prsty v ní už klasicky bude mít dvorní producent October's Very Own, 40. Říká se, že na tracklistu by se měla objevit kolaborace Can I? s Beyoncé (pravděpodobně se ale dočká úpravy, zda vůbec) nebo skladby s PARTYNEXTDOORem, Tinashe, Willow Smith a překvapením by nebyl ani Papiho obdivovatel, Meek Mill Kanye West, a nová spřízněná duše, Skepta. Také je tu ještě nedokončená píseň s rovnoměrným názvem, která je však zatemněna stejně jako zbytek projektu, a tak si můžeme jen domýšlet. Když vememe do úvahy Drakeovu momentální formu, očekávání jsou vysoká, proto doufejme, že 6 God své město, po kterém toto LP pojmenoval, nezklame. My se jen modlíme, aby byly drby o 24. září jako dni releasu pravdivé.

 

 

 

Frank Ocean - Boys Don't Cry

TOP 10: Vybrali jsme nejočekávanější hudební alba zbytku roku 2015

 

Pokud má nějaké album v těchto dnech až nepěkný hype, tak je to právě dlouho, dlouho, dlouhodobě očekávané třetí sólo od osobitého zpěváka Franka Oceana. Jeho dva předešlé počiny nostalgia ULTRA channel ORANGE se staly instantními klasikami ve svém víceméně novodefinovaném žánru a málokdo pochybuje o tom, že by tomu v případě Boys Don't Cry mělo být jinak. Původně měl album vyjít dle Frankových slov někdy v červenci spolu se stejnojmenným magazínem, ale nestalo se tak a nám tak jen zbylo podívat se na nedávný leak fotek merche nebo falešnou zprávu od jeho bratra na Instagramu, že album je venku a link na něj nejdete v biu. V biu byl link na skladbu Never Gonna Give You Up od Ricka Astleyho.

 

 

 

James Blake - TBA

TOP 10: Vybrali jsme nejočekávanější hudební alba zbytku roku 2015

 

Jedinečný britský muzikant James Blake, jehož první dvě alba zažila celosvětový úspěch, údajně dokončil svůj třetí počin a dle všech informací se máme na co těšit. Atmosférická a často melancholická elektronika bude doplněna světoznámými hosty. Šeptá se o hostech jako Kanye WestFrank Ocean nebo Bon Iver (kterého považuje za jednu ze svých největších inspirací). Kombinování elektroniky s rapem si už James zkusil na svém posledním oficiálně vydaném singlu Life Round Here, na kterém mu hostoval Chance the Rapper. Určitě s námi budete souhlasit v tom, že výsledek je opravdu podařený, takže se máme určitě i nyní na co těšit. První ochutnávkou nové tvorby je jeho live verze skladby Radio Silence, kterou hrává už od konce minulého roku během svých live setů. Více oficiálních informací nemáme, ale víme, že zaručeně půjde o jedno z nejprogresivnějších alb tohoto roku.

 

 

 

Kanye West - Swish

TOP 10: Vybrali jsme nejočekávanější hudební alba zbytku roku 2015

 

Původně se měl sedmý sólový projekt jednoho z nejlepších raperů historie jmenovat So Help Me God, ale nakonec se Kanye při pohledu na jednu z mnoha selfies své manželky rozhodl album přejmenovat na Swish. Mnoho o něm zatím nevíme, i když ho může dropnout velmi brzy - venku je zatím jen jeden obrovský singl All Day a často se mluví o spolupráci se jmény, které mají k rapu poměrně daleko, ať už je to Paul McCartney nebo James Blake. Může to být album plné fantastických rapových skladeb ve stylu Dark Twisted Fantasy nebo Yeezuse, ale zároveň album plné popových balad o jeho ženě a dceři. Asi radši to první.

 

 

 

Lana Del Rey - Honeymoon

TOP 10: Vybrali jsme nejočekávanější hudební alba zbytku roku 2015

 

Charismatická americká zpěvačka je i navzdory jejímu nekomerčnímu přístupu k hudbě jednou z nejpopulárnějších hudebnic na světě. Její jedinečný hlas spojený s jemnou a často melancholickou produkcí jste mohli doposud najít na třech albech. A ten čtvrtý čekají miliony fanoušků po celém světě. Od začátku roku kolují po hudebních blozích různé fámy o novém albu, ve skutečnosti však o něm až tak moc nevíme. Mezi ověřené informace patří název alba - Honeymoon. Také známe melancholický eponymní singl, který si můžete poslechnout zde. Dnes dorazil i druhý track s názvem High By The Beach. Přesný datum vydání LPčka ani tracklist však ještě neznáme, dle slov zpěvačky však album vyjde na podzim. O produkci se údajně z části postaral Mark Ronson, což by mohlo být velmi zajímavé (jako producent se podílel například na albech už zesnulé Amy Winehouse), nic však není jisté. Nezůstává nám nic jiného, než čekat. Podezřele málo informací dělá album ještě očekávanějším.

 

 

 

Pil C - TBA

TOP 10: Vybrali jsme nejočekávanější hudební alba zbytku roku 2015

 

S přehledem vyprodával kluby, když měl na kontě 4 vydané singly. Dnes jich je už o něco víc a zatím se ani jeden z nich nedá označit za slabší jako ty ostatní - fungují totiž úplně všechny. K tomu připočítejme ještě pár silných featuringů, precizně budovaný image třicetiletého teenagera a pořádně silný fanbase. Co ale stále chybí? Samozřejmě že je to debutový release, který by měl ale spatřit světlo světa někdy na přelomu listopadu a prosince, s počtem stop se to údajně nebude přehánět, nahrávání proběhne ve Feel Free Studiu u Ega a víc neví ani sám Pil C.

 

 

 

Rytmus - K_ _ _ _ _   _ _ _ _

TOP 10: Vybrali jsme nejočekávanější hudební alba zbytku roku 2015

 

Určitě nám dáte za pravdu, že neexistuje interpret, který by dokázal už více než 48 let hýbat laťkou tak jako právě Paťo Mirga. S čistým svědomím můžeme říct, že každé album, ať už sólové nebo jako Kontrafakt, bylo svým způsobem zásadní a značně ovlivnilo postupný vývoj scény. I proto společně se zbytkem interpretů očekáváme, co pro nás Tisíc a jeden flow připravuje. Dle našich odhadů se dočkáme striktně rapového projektu s absolutně chorým a surovým boombapovým zvukem. Zatím se ale můžeme opírat jen o pár faktů ze zadního sedadla 27leté Audi, kterou mohl dát radši mně. Co se týče data vydání, tak to by se mělo pohybovat přibližně okolo začátku prosince a počet stop je zatím neznámý. Čekání na čtvrtý sólový nosič si můžeme už za pár dní zkrátit plnohodnotným dokumentárním filmem Sídliskový sen, který by mohl ještě hodně napovědět. A nezapomínejte. Každý, kto ho dissoval do roka lízal pisoár.

 

 

 

The Weeknd - Beauty Behind The Madness

TOP 10: Vybrali jsme nejočekávanější hudební alba zbytku roku 2015

 

Někteří na Abelovu tvorbu z posledního období decentně kafrají, zejména ti skalní fanouškové, jak jsme už řekli v nejednom článku o tomto 25letém Kanaďanovi, ale jedno je jisté. Nové album očekávají všichni. Otevírá se totiž další kapitola! 3 extrémně dobré mixtapy a album Kiss Land zná každý zpaměti, a tak je čas na nového Weeknda. 28. srpen je ten den, kdy se název nového alba, Beauty Behind The Madness, bude skloňovat po celém internetu. Víme, že nás čeká 14 tracků, víme, že v nekterých z nich jako producent figuruje Max Martin, otec těch nejkomerčnějších popových hitů a víme, že chceme více starého Weeknda. Zatím jsme měli možnost slyšet solidní banger The Hills, který Abel okořenil videem, píseň Often, která nenechá chladnou mokrou nejednu dívčinu, Max Martinovku s názvem Can't Feel My Face, přičemž videoklip tě nepochybně rozpálil. Dále však dle oficiálního tracklistu, který Abel zveřejnil jen nedávno, víme, že bohužel na albu bude i Earned It z Fifty Shades of Grey (název filmu v závorce za názvem tracku Abel nevynechal... chce ty prodeje, ale nevyčítáme mu to) a dávněji leaknutý popíkový song o dívce, která se v dětství stala obětí sexuálního zneužívání, a asi tušíš, že mluvím o In The Night. Ano, je to tak! Seriózně místo Kanyeho, který měl být údajně na albu, dostáváme rádii znásilněné Earned It. Co už. Zůstává nám tedy 9 nových skladeb, což však není malé číslo, když si uvědomíme, že všechny tři mixtapy měly shodně po 9 písních. Díky festivalu Lollapalooza jsme mohli slyšet i další, poměrně fajn znějící píseň, Prisoner, na které se objeví Lana Del Rey. Když už řešíme spolupráce, poslechnout si budeme moci i Eda Sheerana na písni Dark Times a překvapením je anglický zpěvák Labrinth, kterého jsme už mohli slyšet zpívat v různých polohách a uvidíme, jakou si vybral pro Abela. Uceleně řečeno, album může být stále pecka, ale nechme se překvapit, jak budou znít ostatní songy a zda nám The Weeknd naservíruje kousíček starého, většinou milovaného stylu, nebo se i zbytek ponese v pro Abele slavné, pro nás neslavné popové režii.

 

 

 

Travi$ Scott - Rodeo

TOP 10: Vybrali jsme nejočekávanější hudební alba zbytku roku 2015

 

Málokdo zaujal za poslední roky tak, jako to dokázal popřední představitel moderní hip-hopové školy z Houstonu, Travi$ Scott. Nadmíru talentovaný raperproducentshowman se díky pomoci od Kanyeho Westa a T.I. vypracoval na velmi kvalitního interpreta, jehož debutové album netrpělivě očekáváme. Dva úspěšné mixtapy Owl Pharaoh Days Before Rodeo nasadily pomyslnou laťku vysoko, ale předpokládáme, že La Flame si nejlepší věci nechává na LP, nesoucí pojmenování Rodeo. To vyjde už 4. září, což je opravdu za rohem. Tracklist zatím není znám, avšak víme, že se na desce objeví singl 3500 s featuringem od dvou řetězů (2 Chainz) a Futurea, který nám napovídá, jakým směrem by se mohly ostatní tracky ubírat. Z pohledu hudebních podkladů si Rodeo vzala na starost plejáda producentů včetně samotného Travi$e, YeezyhoMetro BoominaWondaGurl nebo Mikea Deana. Hosté jsou také zatím zahaleni rouškou tajemna, tedy s výjimkou vzpomenuté dvojice a Kid Cudiho, na jehož adresu se Travi$ Scott vyjádřil, že pokud nebude na albu, tak ho nevydá. Tento přístup se nám jen zamlouvá, protože kolaborace mezi těmito dvěma hudebníky by byla krásnou třešničkou na dortu. Nakolik se sliby nejenergičtějšího rapera naplní, uvidíme čtvrtý zářijový den.

 

 

 

Je velmi pravděpodobné, že se nějaké album, které ty považuješ za očekávané, v našem seznamu neobjevilo, ale více než 10 alb se mezi 10 nejočekávanějších nosičů nevejde. Rozhodování nebylo lehké a jiné připravované desky si jistojistě zaslouží dávku pozornosti, a tak na závěr ještě několik honorable mentions - Kid Cudi Speedin' Bullet to Heaven Man on the Moon 3, Rihanna R8, Red Hot Chili Peppers, The Game The Documentary 2, Pusha T King Push, Vladimir 518 a Hugo Toxxx nebo Grimes. Vynechali jsme něco? Dej nám o tom vědět v komentáři.

Ktorý album netrpezlivo očakávaš ty?
Disclosure - Caracal
97 hlasů
Drake - Views From the 6
267 hlasů
Frank Ocean - Boys Don't Cry
71 hlasů
James Blake - TBA
38 hlasů
Kanye West - Swish
252 hlasů
Lana Del Rey - Honeymoon
380 hlasů
Pil C - TBA
1351 hlasů
Rytmus - K_ _ _ _ _ _ _ _ _
1566 hlasů
The Weeknd - Beauty Behind The Madness
193 hlasů
Travi$ Scott - Rodeo
219 hlasů
Iný
530 hlasů
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Ohodnoť článek
2
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.