Sport
6
johnnybravo
29. srpen 2015, 22:20

Odběhl si pro tekuté osvěžení, i tak vyhrál. Mo Farah opět dokázal, že nemá konkurenci

Krátce po zahájení závodu Farah jednoduše přeběhl několik drah, aby se osvěžil před famózním finišem.

johnnybravo

Atletické mistrovství světa v čínském Pekingu je již několik dní v plném proudu a několikrát se stihli objevit v titulcích zpráv po celém světě, což se opakovalo i tentokrát. V hlavní roli se nepředstavil Usain Bolt, ale britský běžec Mo Farah (narozený v Somálsku), který patří mezi absolutní špičku v bězích na dlouhé tratě. Své kvality proto dokázal i v běhu na 5000 metrů, když jen před pár dny vyhrál i závod na 10 tisíc metrů, ovšem v tom dnešním se postaral o kuriózní moment.

Samozřejmě, Farah závod dokončil na prvním místě s časem 13 minut a 50,38 sekund, ale krátce po zahájení závodu se na překvapení všech na stadionu, ale zejména svých kolegů, odpoutal z balíku běžců a vydal se pro osvěžení v podobě vody, které se nacházelo o několik drah dál. I s potřebným osvěžením nakonec běh vyhrál a dokonce svým skutkem přinutil organizátory, aby se s osvěžením posunuli trošku blíž, protože odběhnout si na osmou dráhu během takového závodu by mohlo běžného běžce stát dobré umístění. To ale neplatí, pokud se jmenuješ Mo Farah.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Zdroj: youtube Tagy: voda, beh, mo farah