Pondělí 23. 4. 2018 svátek má Vojtěch, Vojtěška

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Jaromír Jágr rozhodl o postupu českých hokejistů do semifinále. Finsko jsme porazili 5:3!

Na Čechy čekal před zápasem Pekka Rinne a nula, která číhala v kolonce inkasovaných gólů v oslabení. Obojí se Čechům podařilo zdolat, a tak je čeká výborná Kanada.

14. květen 2015, 22:30
14. květen 2015, 22:30

Na Čechy čekal před zápasem Pekka Rinne a nula, která číhala v kolonce inkasovaných gólů v oslabení. Obojí se Čechům podařilo zdolat, a tak je čeká výborná Kanada.

Před čtvrtfinálovým zápasem znělo novinovými titulky a internetovými diskusemi jediné jméno, a to Pekka Rinne. Finská zeď se před zápasem považuje za asi největší překážku, která udělá cokoliv pro to, aby zabránila Čechům ve vstřelení gólu. Jak se ale zmínil sám Pavelec, nelze třeba zapomínat na útočnou sílu Finů. Další hrozbou byl počet gólu, které Finové obdrželi při oslabení. Do finské sítě se v početní nevýhodě nedostal žádný puk ze šestnácti oslabení. Co se týče Čechů, tak ti úspěšně ubránili 76 % oslabení. Vítěze dnešního utkání bude v semifinále čekat bezchybná Kanada, která deklasovala Bělorusko v poměru 9:0.

 

Za velkého očekávání všech hokejových fanoušků v O2 aréně začala první třetina, jejíž první polovina nabídla menší převahu českého týmu, který si stihl zapsat několik střel na bránu, zatímco Finové dlouho nevystřelili. Postupné nájezdy útočných formací nakonec ale přinesly až gólovou akci, kterou skvěle zakončil Jan Kovář mezi Rinneho betony, který tentokrát nebyl tak jistý jako ve většině šampionátu. Výhodou byla i svižná přihrávka Erata, který jako jediný z jeho formace ještě udržel puk v pásmu, našel najíždějícího Kováře a zapsal si tak asistenci. 

 

 

Krátce po vstřelené brance se provinil Aaltonen tím, že hrál se zlomenou hokejkou, a tak měli Češi dvouminutovou převahu, ta však nepřinesla žádné ovoce, což přineslo Finům ještě mírné vylepšení jejich statistiky ohledně hry v oslabení. Po úvodním gólu Finové trochu oživili svoji doposud pasivně defenzivní hru, což bohužel velmi brzy přineslo kotouč do sítě Pavelce. Po sražené střele se k dorážce dostal Tuomo Ruutu, načež se Pavelec nestihl přemístit a rázem tak bylo vyrovnáno.

 

 

První třetina ještě končila menším nátlakem Suomi, ale nakonec skončila se skórem 1:1 a když bychom se podívali na porovnání střeleckých pokusů, uviděli bychom velkou převahu Čechů, kteří vyhráli 12:4.

 

Druhá část hry nabídla hned zezačátku o poznání aktivnější a rychlejší hru, nakonec z ní ale více vytěžili hráči Finska. Po nastřelení se před brankou Pavelce sjeli finští útočníci a když už se zdálo, že má náš brankář vše pod kontrolou, puk mu proklouzl mezi nohami a finská část hlediště se mohla zaradovat. Bod za gól si připsal Jokinen.

 

 

Po vyrovnané druhé půli se okolo osmé minuty dostala do pásma druhá útočná formace Čechů, když velmi zahrozil Jiří Novotný, který dojížděl z druhé vlny. Opět ale vynikl výborný Rinne, po krátkém náporu ještě Češi vybojovali vhazování v útočném pásmu. Tlak našich vyústil až v nesmyslnou sérii faulů, kdy mohla začít hra 4 na 4. Ta nabídla velmi nebezpečné přečíslení Finů, kteří útočili ve třech proti jednomu, nakonec se ale Komarov rozhodl pro střelu, kterou Pavelec pokryl. I v dvanácté minutě platilo, že se druhá ze tří částí zápasu odehrávala v aktivnějším tempu, alespoň porovnáme-li to s první třetinou. A právě větší bojovnost a rychlost hry přináší i chyby, které se dopustil ve 14. minutě Salmela, když za brankou fauloval. Po ztrátě hokejky se Češi naráz ocitli v mnohem větší výhodě, než čekali, čehož využil Voráček, když vystřelil a ještě více zúročil faul Salmely Jágr, který před brankou bezchybně dorazil nad Rinneho beton.

 

 

Finové, respektive Immonen, nejspíše neunesl vyrovnávací gól, když ještě před středovým vhazováním napadl Sobotku. Po menší šarvátce se oba odebrali na trestnou lavici. Po krátké chvíli hry 4 na 4 zamrazilo snad celému stadionu, když se puk dostal za záda Pavelce. Rozhodčí však pohotově zahlásil, že gól neplatí, jelikož Kontiola před brankovištěm fauloval. Následovala hra 4 na 3, obrovská šance pro tým Česka a velký tlak pro trojici bránících Finů. Ta nakonec neunesla svižné přihrávky čtyř českých borců, ale hlavně dorážku Jana Kováře, který zakončil do téměř prázdné brány a záběr na celý stadion při vstřelení gólu opět mluvil za vše. Trefa Kováře znamenala už druhý přesilovkový gól pro Čechy, kteří značně narušili skvělou bilanci Finů. Druhou třetinu ještě zakončil nátlak Finů, který naštěstí ukončila siréna. Čeští hráči poté sklidili aplaus od celé O2 arény. 

 

 

Třetí část zápasu se bohužel už musela obejít bez Němce, který se nejspíše zranil natolik, že už dále nemohl pokračovat v zápasu. Poslední třetina začala náporem českého týmu, který udržoval puk u mantinelu ve finském útočném pásmu, nakonec se ale Finové osvobodili a své vyhození dokonce zakončili střelou. Finové velmi agresivně napadají u mantinelu, stejně jako po odpískání před Pavelcem, čímž dávají znát svou nespokojenost s výroky rozhodčích. Během přestávky se ale Robert Záruba zmínil, že obě kritické situace diskutovali s komentátory z kanadské TSN, kteří se prý s rozhodnutími naprosto shodují.

 

Čtvrtá minuta ale bohužel přinesla vyrovnání, když Barkov přihrál Jokinenovi za bránou, ten mu přihrávku bleskově vrátil a Alexande Barkov zakončil ke vzdálenější tyči. Drama pokračovalo. Obě strany si vytvořily velmi slušné šance, ale ani jedna nepřinesla gól. Jan Kovář se po chvíli bohužel dopustil faulu ve středním pásmu. Podrazil možná trochu nechtěně bruslí. V první polovině oslabení se nám podařilo několikrát vyhodit, ale v té druhé už se Finové pohodlně usídlili v našem pásmu. Po finském tlaku, který vyvolal jistě velkou nervozitu u všech českých fanoušků, se nakonec podařilo vyhodit Kovářovi a po zbytek oslabení už Češi nepustili Finy do útočného pásma.

 

V šesté minutě nastala velmi zajímavá situace, kdy se nastřelený puk odrazil od hrazení do brankoviště, což Rinne evidentně nečekal, i tak ale prokázal své reflexy a kotouč pokryl. Následovalo vhazování v útočném pásmu, při kterém Barkov nedovoleně vyhrál souboj na buly. Po několika minutách obkroužil Jaromír Jágr za bránou a najel si až do střelecké pozice, až nakonec z úhlu zakončil a prostřelil Pekku Rinneho!

 

 

Zbývaly čtyři minuty do konce utkání. Finové prokazovali neskutečnou bojovnost v posledních minutách. V čase 1:21 Finové odvolali gólmana a Češi se naráz ocitli pod obrovským tlakem. Zbývalo jen několik desítek sekund do konce a O2 aréna doufá, že poslední rozdílový gól šedesát osmičky bude tím finálním. Oba týmy si ještě vzaly oddechový čas. Finové se v šesti odebrali k vhazování do útočného pásma a Čechy od postupu do semifinále dělilo pouhých 28 sekund. Sobotka vyhrál vhazování, načež z dálky trefil prázdnou bránu a potvrdil tak postup Česka do semifinále

 

Robert Záruba opět nezapomněl přidat jeden ze svých pohotových punchlinů
Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse15 komentářů
nebo odeslat jako anonym
15 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
Zio14. květen 2015, 23:07

gratulujem bratom Čechom , je to šport a tak to aj treba brať ... väčšine z nás dávajú dôvod ostať v tej hokejovej nálade a fandiť im aj po našom vypadnutí a myslím že je strašne detinské im teraz nepriať kvôli tomu že sa dostali ďalej ako my...

22 Odpovědět · Nahlásit
avatar
zle15. květen 2015, 11:38

Ak by sa na českej stránke písalo, že Slováci postúpili do semifinále, Česi by nás ukameňovali. Ešte božechráň, aby sa do nich v komentároch Slováci pustili....

13 Odpovědět · Nahlásit
avatar
JjrM15. květen 2015, 9:04

to bol krásny zápas,, plný zvratov, neuveriteľná atmosféra, krásny hokej radosť pozerať :) Ten Jágr je stále neskutočný, držím vám palce Česi aj v zápase proti Kanade, je čas aby jej spadol hrebienok :)

11 Odpovědět · Nahlásit
avatar
colorko15. květen 2015, 11:30

Držím palce nech sa dostanú do finále i keď to bude veľmi ťažké. Zaslúžia si to tento rok :)

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Delivery Don15. květen 2015, 10:31

Nádherný zápas.. Jen škoda že nastoupíme proti Kanadě, která složila nejsilnější mužstvo na šampionátu.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Nicneviem15. květen 2015, 1:05

Preklep hneď v druhom odstavci by som ešte prekúsol (,,zatímco Finové nevystřelili dlouho nevystřelili ani jednou."), ale prečo ku*va hodil redaktor videá na videa.hu? :D O plynulosti nehovoriac youtu.be sa načítava niekoľkokrát rýchlejšie. Ten článok písal nejaký Čech s Maďarskými koreňmi alebo ako?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Nicneviem15. květen 2015, 1:10

Btw.. Český hokej bol vždy na lepšej úrovni stačí si pozrieť bilanciu medailí. Dúfam, že na olympiáde budeme hrať už so zohratým tímom a z lepším vedením.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
lll14. květen 2015, 22:33

Najlepší su českí komentátori :DD čo oni pľaskajú za pičoviny.. konec :D

-15 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Honza Tomášek15. květen 2015, 0:07

Já bych řekl, že Robert Záruba je špička ve svém oboru, pičoviny pľaskáš ty. :)

16 Odpovědět · Nahlásit
avatar
lll15. květen 2015, 8:05

Jo vykladať ako češi popiči zvládli zapas zo švajčiarskom ked tri tretiny prehravali je trošku odveci :D

-5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Laco15. květen 2015, 8:35

a ty sa nauč gramatiku!

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Miso14. květen 2015, 22:48

No s vyraznou pomocou ruskych rozhodcov

-25 Odpovědět · Nahlásit
avatar
lola15. květen 2015, 9:48

nehejtuj, fandi jako maistr

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
alex14. květen 2015, 22:54

komplex?

20 Odpovědět · Nahlásit
avatar
fuckthepolice15. květen 2015, 9:44

Tak Fínov zarezali rozhodcovia v 2.hej tretine! Ja sa s tým stotožňujem. Celkovo ale vyhrali lepší, ale na Kanadu to stačiť nebude.

0 Odpovědět · Nahlásit
ZOBRAZIT DALŠÍ KOMENTÁŘE
Nejčtenější